چهارشنبه 24 آبان‌ماه سال 1385

نقش غیر قابل انکار فناوری اطلاعات و ارتباطات در کلیه شئون سیاسی، اجتماعی و اقتصادی جوامع یکی از اصول محوری توسعه پایدار به شمار می آید. در هزاره سوم آنچه ملاک برتری محسوب شده و به مدد آن می توان از عرصه های مختلف پیروز و سربلند بیرون آمد، تسلط و حضور در دنیای فناوریهای نوین، بویژه فناوری اطلاعات و ارتباطات است. وبلاگ نویسی به عنوان یکی از ابزارهای پرطرفدار و گسترده در دنیای مجازی و عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور ما، هر چند که نوپاست لیکن در همین زمان اندک علی رغم فقدان سازماندهی و زیرساختهای مناسب توانسته است جایگاه ویژه ای را در بین علاقمندان و مخاطبان خود گشوده و به عنوان رسانه ای فراگیر و موثر در عرصه های گوناگون، مانند علوم و فنون حرفه ای با استقبال فراوان روبرو گردد.

حوزه گسترده وبلاگ نویسی تخصصی در بخش کشاورزی و منابع طبیعی از این مقوله مستثنی نبوده به طوریکه اکنون فعالان این بخش با ایفای نقش اطلاع رسانی و آگاهی بخشی حرفه ای، قادرند تا در سطحی گسترده و فراگیر به یاری تصمیم سازان و مدیران اجرایی آمده، با آینده نگری و بحران ستیزی، تحقق هر چه بهتر اهداف و سیاستگذاری ها را تسهیل و تسریع نمایند. اکنون که به لطف خداوند منان و با مساعدت سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان تهران، جمع حاضر گرد هم آمده اند، پایبندی خویش را بر هم فکری، همیاری و تلاش خستگی ناپذیر در راه توسعه بخش کشاورزی که متضمن ساختن ایرانی آباد و سربلند است، اعلام نموده و باورهای مهم و اساسی این همایش را به شرح ذیل بیان می نمایند:

1-  باور نعمتهای بی کران الهی و منابع سرشار انسانی و طبیعی موجود که شکرانه آن تلاش در جهت حفظ پایداری محیط زیست و منابع طبیعی و توسعه منابع انسانی است.

2-     لازمه و اصل ابتدایی، پایبندی به اصول اخلاق حرفه ای در وبلاگ نویسی است.

3-     نیل به توسعه پایدار و اعتلای کشور در گرو اعتلای بخش کشاورزی است.

4-     استمرار این حرکت ارزشمند و برنامه های آتی تأثیرات مهمی در اتقاء بخش کشاورزی خواهد داشت.

5-  ارج نهادن و حمایت از فعالیت های وبلاگ نویسی کشاورزی و منابع طبیعی به عنوان یک فعالیت حرفه ای در جامعه توسط دولت، مجلس و سازمانهای مربوطه موجبات دلگرمی و پویایی وبلاگ نویسان و فعالین این عرصه را فراهم می کند.

6-  شبکه های اطلاع رسانی و پایگاه های علمی، فنی و آموزشی به منظور رشد و اعتلای حرفه ای مهندسی کشاورزی ایجاد شده و دبیرخانه باشگاه وبلاگ نویسان کشاورزی و منابع طبیعی با حمایت سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی راه اندازی شود.

7-  و در نهایت پیشنهاد می شود یک روز از ایام هفته جهادکشاورزی به نام روز فنآوری اطلاعات و ارتباطات در بخش کشاورزی نام گذاری شود.

 

 

جمعی از وبلاگ نویسان کشاورزی و منابع طبیعی

12/8/85