چهارشنبه 12 مهر‌ماه سال 1385

وقتی تو خیابان طالقانی روبروی تابلوی سازمان جهادکشاورزی تهران می ایستی هیچ اثری از سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی به چشم نمی خوره! ولی باید به این چیزا عادت کنی. وارد که شدی از نگهبان جلو در می پرسی سازمان نظام مهندسی این جاست می گه باید بری نیم طبقه پنجم، وقتی رفتی نیم طبقه پنجم روی درب سمت راست نوشته سازمان نظام مهندسی. وارد که شدی نباید اصلاً تعجب کنی! بله به راستی این همان NGO کشاورزی و منابع طبیعی استان تهران با ۱۲ هزار عضو است که پشت کلی دم و دستگاه و ساختمان دولتی پنهان شده. ۴ اتاق کوچک با تعدادی کارمند محترم که تمام سعی و تلاش شان جذب فارغ التحصیلان و ثبت نام و ارائه خدمات به آنهاست.

واقعاً آدم دلش میگیره.... ۱۲ هزار نفر تو یک واحدی که به زحمت بالای ۱۰۰ متر می شه رفت و آمد دارند. وقتی هم اعتراض می کنی چرا این جا هستید می گن بودجه نداریم. راست می گن، امسال بودجه شون نصف شده.

این همه حمایت از بخش کشاورزی و سازمانها غیر انتفاعی رو می تونی به درستی در این جا ببینی. مطمئناً تنها علت نبود بودجه نیست بلکه مهمترین علتش احاطه داشتن کامل بر این سازمان غیر انتفاعی است. چیزی نمی توان گفت ! ولی اگر از این ۱۲۰۰۰ عضو حتی ۱۰۰۰نفر عضو فعال در این NGO حضوری فعال داشتند قضایا به کلی فرق می کرد و آن وقت سازمان و اعضاء حرفی برای گفتن داشتند.

بقیه قضاوت ها با شما......